Vzduchovkovou sezonu ukončilo 24.3.2018 MČR mládeže v Plzni | Střelba Morava
Who's Online
0 visitors online now
Archivy

Vzduchovkovou sezonu ukončilo 24.3.2018 MČR mládeže v Plzni

Konec  letošní vzduchovkové sezony  bylo v režii MČR mládeže v kategoriích do 12 a 14 let.Ani letos sportovci SSK Slatina nevyšli naprázdno a z mistrovství přivezli stříbro zásluhou Vaška Skali v kategorii do 12 let.Další náš sportovec Jenda Jelínek,který začal se střelbou před 5ti měsíci  a odbyl si tak svůj první křest na vrcholné akci zastřílel velmi dobře a umístil se v polovině startovního pole.Krajské družstvo ve kterém  byli  tito dva střelci pak skončilo na pátém místě ze 16 ti družstev.

V kategorii do 14 let vynikajícím výsledkem 316,3 skončila v kvalifikaci na druhém místě Eliška Rampulová.Ve finále se pak po prvních dvou pětiranných sériích dokonce dostala na první místo.Ke konci však přece jen podlehla tlaku a bouřlivé atmosféře a dvě devítky ji odsunuly na nepopulární čtvrté místo.Přesto její výsledek ze základní části má cenu zlata.Velkou smůlu měl Ondra Zaplatílek v kategorii chlapci do 14 let,kdy na  osmém (posledním)postupovém místě do finále měl stejný výsledek,jako další  závodník  a na horší poslední položku s ním tento souboj prohrál.Třetí naše soutěžící  do družstva  Iva Vykoupilová  se od počátku potýkala s velkou nervozitou,která  ji  nedovolila zopakovat  výborné výsledky z přípravy.Ve družstvech nám pak tyto desetiny chyběly neboť  na 3. místo jsme ztratili pouhých 6 desetin a obsadili jsme až šesté místo z 35 družstev.Další  dva  naši členové  Vojta Sysel a Dan Pár stříleli za krajské družstvo a umístili se v polovině startovního pole.Pro Vojtu to byl také první kontakt s vrcholnou soutěží a zvládnul jej  velmi dobře.

Pořadatelé  mistrovství  ,SSK Dukla Plzeň uspořádali  po všech stránkách kvalitní  mistrovskou soutěž  včetně odměnění  nejúspěšnějších sportovců, doplněnou účastí  vrcholných zástupců ČSS.

Všem našim sportovcům  blahopřeji k dosaženým výsledkům a děkuji za dobrou reprezentaci  SSK,města Brna a  JMK.