Finále KZR a M ČR ukončilo pistolářům kulovou sezónu. | Střelba Morava
Who's Online
0 visitors online now
Archivy

Finále KZR a M ČR ukončilo pistolářům kulovou sezónu.

Netradičně, díky termínové kolizi s Mistrovstvím Evropy, skončilo, o uplynulém víkendu, Mistrovství  ČR v kulových disciplínách a uzavřelo tak letošní kulovou sezonu. Po dlouhé době, kdy mladí, kuřimští, střelci obsazovali přední místa a vozili medaile jsme se letos dostali to „generační výměny“.

Někteří, dříve úspěšní, střelci odešli a noví, nadějní, kteří trénují zatím především vzduchovku, letos teprve s kulovou střelbou začali a účast na M ČR v kulových disciplínách je čeká až v příštím roce. Proto se, jak Kontrolních závodů reprezentace tak i M ČR, z klubu SSK Kuřim zúčastnili jen Iva Utíkalová  a Michal Němec.

I tak se blýskli pěknými výsledky.

Ve Finále KZR se junior Michal Němec, ve VzPi 60 v kategorii mužů, v novém osobním rekordu, probojoval do finále a skončil na krásném 4.místě, když medailové pozice obsadili muži, reprezentanti a členové středisek MV a AČR. 

Dorostenka Iva Utíkalová se ve SP 30+30 v kategorii žen umístila na pěkném 10.místě.

O to, že i když se skromnou účastí , nepřijedeme z M ČR opět bez medaile, se v disciplíně SP 30+30 dorostenky postarala Iva Utíkalová 3. místem a ziskem bronzové medaile.

Blahopřejeme.

Michala Němce kulové mistrovství už nezastihlo v optimální formě. Disciplína Rychlopalná pistole mu vůbec nevyšla a ve SP 30+30, ve výsledkově velmi vyrovnaném závodě, skončil na 10. místě.

Celkově se mně uplynulá, kulová, sezóna hodnotí velmi rozpačitě. Naplno se projevuje absence kvalitní kulové střelnice. Zvláště, pokud je třeba skloubit trénink různých výkonnostních skupin, ještě s tréninkem tak náročné olympijské, disciplíny, jako je Rychlopalná pistole. A právě na základě výsledků v olympijských disciplínách jsou mladí sportovci zařazováni do péče RSCM, MV, AČR a reprezentace.

I přes skromné podmínky kuřimské střelnice, ale díky alespoň za ně, se v celorepublikové konkurenci  mladí kuřimští střelci, zatím, neztrácejí. Doufejme, že tomu tak bude i nadále.

Karel Borůvka

Trenér pi disciplín  SSK Kuřim a JMKS

admin

Brno

Naši činnost a provoz finančně podporuje město Brno

 

 


 


 

banner_css


 

Kalendář
Duben 2024
Po Út St Čt So Ne
« Zář    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930