Velký závod na Moravě | Střelba Morava
Who's Online
0 visitors online now
Archivy

Velký závod na Moravě

Velký závod na Moravě? Konečně!

Po dlouhých létech, kdy byli, díky ztrátě střelnice na Kývalce, moravští střelci odkázáni jezdit na velké vzduchovkové závody do Plzně a Liberce, se konečně blýsklo na lepší časy. A to díky mladému, aktivnímu klubu střelců z Bílovce a především Martinu Tenkovi, předsedovi klubu, olympijskému medailistovi a dlouholetému reprezentantovi, kteří uspořádali, ve dnech 9. – 10. 11.  1. ročník Velké ceny Bílovce a GP JSB Bohumín ve střelbě ze vzduchových zbraní.

            Ve velké sportovní hale Školního sportovního klubu Bílovec postavili, v pronájmu od polských partnerů, kteří vlastní terčové zařízení, 40 elektronických stavů SIUS a v malé tělcvičně se našlo místo i na 10 stavů finálového střeliště. Střelci měli vynikající zázemí, velký prostor na střelišti a diváci z velké tribuny, dokonalý přehled o dění na střelnici, kde mohli využít televizních obrazovek ke sledování výsledků jednotlivých střelců.

            Ani střelci JMKS nemohli na této akci chybět. Využili jsme plně toho, že se tak blízko střílí tak kvalitní závod a zvláště pro naše mladé střelce to byla cenná, první, zkušenost se střelbou na elektronické terče, které je čekají na následujících závodech v Plzni a také na M ČR.

Myslím, že se naši střelci v silné konkurenci neztratili a dosáhli pěkných výsledků a umístění. Největšího úspěchu dosáhl junior Michal Němec, který ve společné kategorii muži a junioři nastřílel v sobotu 561 bodů a postoupil do osmičlenného finále, kde obsadil pěkné 5. místo. V neděli svůj výkon zopakoval a se stejným výsledkem, 561 bodů obsadil krásné 3. místoDavid Prokeš, v sobotu 554 bodů a 10.  místo, v neděli 550 bodů a 8. místo. Výborně si vedl dorostenec Vojtěch Večeřa, který ve své kategorii, na prvním velkém závodě a na elektroniku dosáhl pěkných nástřelů 341 b. a 10. místo a 349 b. a 12. místo. Ve svých třinácti letech je velkou nadějí. Johana Gladišová, v dorostenkách, zaplatila trochu daň nervozitě a také elektronice, kdy je na 40 soutěžních ran jen 50 minut a to se projevilo na výsledcích  313 b. resp. 324 b. Iva Utíkalová střílela jen nedělní závod a bohužel se potýkala celý závod se špatnou funkcí zbraně, kdy alespoň pro zkušenost, závod dostřílela takže výkon 524 b. nelze objektivně hodnotit.

            Na závěr musím znovu vyzdvihnout perfektně zorganizovaný závod a přestože jsem výše jmenoval jen Martina Tenka, velké poděkování a smeknutí pomyslného klobouku patří všech, kteří se na organizaci bíloveckého dvojzávodu podíleli. Jsme rádi, že jsme, jako JMKS mohli, jako jediné sdružení, přispět malým sponzorským darem k uspořádání a doufáme, že se uskuteční i následující ročníky.

Karel Borůvka, trenér pi disciplín JMKS

Brno

Naši činnost a provoz finančně podporuje město Brno

 

 


 


 

banner_css


 

Kalendář
Duben 2024
Po Út St Čt So Ne
« Zář    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930