druhé zlato zůstává v Brně | Střelba Morava
Who's Online
0 visitors online now
Archivy

druhé zlato zůstává v Brně

Střelecké drama do poslední rány a radost putuje do Plzně

Střelecké drama do poslední rány a radost putuje do Plzně

Bylo to drama jako v pravých westernech. Až do poslední rány nebylo jasné, kdo vyhraje. Kdo bude brát „vše“ a kdo „nic.“ Pondělní program zejména v kategorii dorosteneckých sportovních střelců nabídl pravou „kovbojku“.

Stalo se tak v disciplíně vzduchová puška. Ve finále mezi sebou soupeřili plzeňský Tomáš Morávek a liberecký Radek Mikulčík tak vehementně a usilovně, že o vítězi rozhodla až úplně poslední finálová rána. Přesněji ji zacílil Morávek a stal se olympijským vítězem.

„Byly to hrozné nervy, ale snažil jsem se uzavřít do sebe, maximálně se soustředit a nevnímat okolí. Nakonec se to povedlo,“ smál se plzeňský svěřenec trenéra Petra Černocha, který má ve své sbírce dva tituly mistra republiky. Morávek tak ve třetí disciplíně sportovní střelby přidal do sbírky Plzeňského kraje třetí zlato.

Ve finále dorostenek ale plzeňskou nadvládu překazila Eva Slováčková z pořádající jižní Moravy. Nechala za sebou všechny favoritky včetně druhé Plzeňačky Haišmanové a až sedmé Brabcové z Libereckého kraje a získala tak první střelecké zlato pro svůj region na ODM 2017.

brno

naši činnost finančně podporuje město Brno


 

banner_css


 

Nejnovější příspěvky
Kalendář
Únor 2019
Po Út St Čt So Ne
« Led    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728