střelcům vévodí Plzeňský kraj | Střelba Morava
Who's Online
1 visitors online now
Archivy

střelcům vévodí Plzeňský kraj

První střelecké medaile míří do Plzeňského kraje

​První střelecké medaile míří do Plzeňského kraje

Roli favoritů potvrdili v úvodní střelecké disciplíně – vzduchové pistoli na 10 metrů – střelci z Plzeňského kraje. V soutěži chlapců suverénně zvítězil Jakub Sochor před Lukášem Kovaříkem ze Zlínského kraje. V soutěži dívek získala prvenství Veronika Schejbalová, druhá skončila nečekaně se ztrátou pouhých dvou bodů Iva Utíkalová z pořádajícího Jihomoravského kraje.

Oba vítězové pochází z vynikající plzeňské líhně. „Svými dnešními výsledky potvrdili nejen svoji kvalitu, ale také perspektivní budoucnost. Patří do skupiny nadějné nové generace, v níž mají dívky početní převahu. Můžeme se proto v budoucnu dočkat nástupnice olympijské vítězky Kateřiny Emmons,“ řekl ředitel střeleckých soutěží Stanislav Hlaváček.

Schejbalová potvrdila svou suverenitu už vítězstvím v kvalifikaci. Naopak stříbrná medailistka Utíkalová se dostala do osmičlenného finále až ze šesté příčky. „Její precizní výkon ve finále patřil k překvapení soutěže,“ dodal Hlaváček.

Také Sochor prošel bez komplikací kvalifikací, kterou vyhrál s náskokem 8 bodů před Petrem Hálou z Moravskoslezského kraje. Do závěrečných položek ve finále už měl bezpečný náskok. Druhý Kovařík se blýskl ještě v závěru finále. Jeho poslední dvě rány měly shodnou hodnotu 10,4 bodu. Přitom Kovařík se dostal do finále z poslední osmé postupové příčky, když odsunul na deváté místo jihomoravskou střeleckou naději Tomáše Brázdu.

brno

naši činnost finančně podporuje město Brno


 

banner_css


 

Nejnovější příspěvky
Kalendář
Únor 2019
Po Út St Čt So Ne
« Led    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728